Pivní smaženky

Letní oslavy, jídla pod širou oblohou, pikniky – to všechno jsou příležitosti, kdy se nám bude hodit dnešní dobrota, pivní smaženky.

200 g kuřecího

200 g vepřového

200 g telecího (směs mas může být libovolná)

3 vajíčka

300 ml světlého piva

100 g hladké mouky

30 g strouhanky

1 jarní (nebo menší obyčejná) cibulka

zelené bylinky

Je to výborný nápad koupit od každého oblíbeného masa na řízky kousek – kuřecí prsa, krůtí, vepřová krkovice, kýta a k tomu třeba i telecí, pokud vám přijde pod ruku.

Nakrájíme na menší řízečky – asi tak tři až pět centimetrů osolíme a necháme chvilku odležet.

Mezitím si připravíme pivní těstíčko. Našleháme 3 vajíčka s třetinkou světlého piva. V misce smícháme deset deka hladké mouky s třemi deky strouhanky a tuto sypkou směs postupně přisypáváme k vajíčku s pivem tak, aby vzniklo husté těstíčko.

To ještě vylepšíme – přidáme do něj najemno nakrájenou cibuli nebo jarní cibulku a zelenou bylinku – pažitku nebo petržel, co máte raději.

Pak obalujeme kousky masa v těstíčku a postupně smažíme ve vysoké vrstvě oleje ze všech stran dozlatova. Pivní smaženky podáváme pokapané citronem a k nim domácí kečup, brambory nebo třeba čerstvé pečivo.

Související

  • Špekáčky do trouby

    Nedovedu si představit léto bez špekáčků opečených nad ohněm, ostatně ani pozdní jaro nebo podzimní dny. Špekáček, když je poctivý, chutná skvěle kdykoli.

  • Tvarůžková sekaná

    Pokud chcete vyzkoušet tvarůžky i jinak než samotné nebo v bramboráku nebo smažené v trojobalu, mám tady recept na lahodnou sekanou.

  • Stařené hovězí do trouby

    Nejlepší recepty bývají od lidí, kteří milují jídlo. Dobře totiž vědí, že k pokrmu, který se nám rozplývá v ústech, nepotřebujeme složité postupy nebo desítky ingrediencí.