Pošírovaná hruška se zmrzlinou a šlehačkou

Dnes si zkusíme vykouzlit exkluzivní dezert, za který se nemusí stydět žádný domácí kuchař. Nebudeme nic vařit, jen zkombinujeme několik věcí dohromady.

Dáme si pošírované hrušky se zmrzlinou a šlehačkou.

4 kompotované hrušky

50 g hořké čokolády

špetka mleté skořice a badyánu

celý badyán na ozdobu

sekané mandle na ozdobu

cukrový rozvar – voda, cukr, citrónová šťáva nebo víno

vanilková zmrzlina

šlehačka

Dezert mnoha chutí, které jdou ale krásně k sobě, umí vymyslet a připravit studentka žďárské střední školy obchodu a služeb Michaela Batelková. „Je to pošírovaná hruška s rozehřátou čokoládou posypaná mandlemi, s badyánem na ozdobu a k ní kopeček vanilkové zmrzliny.“

Pošírovaná hruška

Míša také vysvětluje, co to vlastně je pošírovaná hruška: „Je tažená v cukrovém rozvaru. Cukrový rozvar si vyrobíme z vody s cukrem, do něj se pak dají kompotované hrušky, které mírně vaříme – pošírujeme – dokud nejsou takové hezky měkké,“ usmívá se cukrářka.

Do vody, kam vkládáme hrušky, můžeme kápnout trochu citronové šťávy, a pokud dezert chystáme pro dospělé, tak i kapku bílého vína. Hruška dobře chutná doplněná skořicí, kterou také k vodě přidáme společně se špetkou mletého badyánu.

Změklé hrušky tedy necháme okapat, položíme na talířek, přelijeme rozehřátou čokoládou, ozdobíme celým badyánem a přidáme k nim kopeček vanilkové zmrzliny a šlehačku.