Dezert Pavlova

Pokud někoho zajímá historie slavných receptů, tak následující informace o dezertu Pavlova už patrně někdy slyšel.

Oblíbený dort pochází pravděpodobně z Nového Zélandu, kde jej připravili na počest ruské baletky Anny Pavlovové. Prý k jeho vytvoření inspirovala její nadýchaná baletní sukně ve světle zelené barvě, a tak je dodneška mixem sněhových pusinek nebo dortového korpusu ze sněhu, šlehačky a novozélandských zelených plodů kiwi, kterými se zdobí.

3 bílky

200 g krupicového cukru

zdobení:

čerstvé ovoce

lístky máty

šlehačka

K přípravě potřebujeme krupicový cukr, který bychom ale měli ještě nadrtit v mixéru na trochu hrubší práškový. Na tři vaječné bílky použijeme dvacet deka cukru, ale množství můžeme násobit – šest bílků, devět a tak dále.

Bílky šleháme ve vhodné nádobě a cukr přidáváme po troškách, pak zvýšíme rychlost a šleháme až deset minut, aby se bílky ani nepohnuly, ani když otočíme mísu vzhůru nohama.

Mezitím si předehřejeme troubu na 150 stupňů. Nejsnazší je začínat pusinkami, na plech je tvarujeme zdobícím sáčkem ve velikosti, jaká se hodí pro naše dezertní talířky nebo misky. Teplotu pak snížíme na 120 °C a sušíme asi tři čtvrtě hodiny.

Další čas musíme počkat, než dokonale vychladnou. Zdobení přijde na závěr – klasikou je čerstvé ovoce, nejlépe kiwi nebo lesní plody, šlehačka a lístky máty.

autor: dak

Související

  • Univerzální těsto na moučník

    Chtělo by se vám z jednoho těsta upéct buchtu, bábovku, řezy nebo třeba perník? Znát jeden takto univerzální recept je velmi výhodné a paní Eva Holáňová ví, jak na to.

  • Piškotové bábovičky

    Nadýchaná bábovka se dá upéct v tolika verzích, že by nám na ně v tomto pořadu možná nestačil ani celý rok. A každé by byla vynikající.