Třešňový dezert clafoutis

Je čas třešní a v mnoha domácnostech se peče bublanina. Jestli máte chuť vyzkoušet trochu jiný dezert, je tu možnost nakouknout do francouzské kuchyně.

Třešňový dezert clafoutis (=klafuty) pochází z kraje Limousin, ale rozšířil se odsud do světa.

500 g třešní bez pecek

1 lžíce krupicového cukru

1 lžíce třešňové pálenky

1 lžíce rozpuštěného másla na vymazání

Na těsto:

100 g hladké mouky

špetka soli

1 střední vejce

3 (střední) žloutky

90 g krupicového cukru

1/2 lžičky vanilkového extraktu

1 lžička citronové kůry

70 g másla

160 ml mléka

160 ml smetany ke šlehání

Budeme potřebovat půl kila vypeckovaných třešní a třešňovou pálenku, snad nějakou v komoře objevíme. Promícháme je s jednou lžící cukru a jednou lžící pálenky a necháme hodinu odpočívat. Pak vymažeme dortovou formu máslem a vysypeme opět krupicovým cukrem.

Mezitím si smícháme deset deka hladké mouky se špetkou soli, cukrem a trochou citronové kůry. Vmícháme jedno celé vejce a k tomu tři žloutky a ovoníme lžičkou vanilkového extraktu. Do těsta pomalu přidáváme sto šedesát mililitrů mléka, stejné množství šlehačky a úplně na závěr sedm deka rozpuštěného másla. Opatrně prošleháváme dohladka.

Třešně poklademe na dno formy, zalijeme těstem a pečeme na 180 stupňů asi půl hodiny. Troubu otevřeme až na konci, nikoli v průběhu pečení. A protože cukru není u dezertu nikdy dost, před podáváním dílky clafoutisu znovu pocukrujeme. A pozor, správně se clafoutis podává horký, takže raději někde ve stínu. ​

Související

  • Drobenkové variace

    Doba letních ovocných koláčů s drobenkou je tu. Drobenka, někde žmolenka je jejich neodmyslitelnou částí a každý koláč může dovést k naprosté dokonalosti.

  • Letní banánové variace

    Banán, to je moje každodenní svačina. Asi mi chybí železo nebo draslík, prý si o to tělo řekne. A banán, to je úžasná zásobárna všech možných vitamínů.

  • Kynutý ovocný koláč

    Většinu těchto letních dnů zpracovávám nějaké ovoce a určitě nejsem sama. Vlastně se na výrobu všelijakých džemů, ovocných knedlíků a pečení buchet vždycky těším.