Tipy na nejlepší kapustu

Zeleninu pětkrát denně, to už od odborníků víme. V zimě moc velký výběr není, ale přece jenom bychom měli kvůli svému zdraví a kondici toto pravidlo dodržovat. Například kapusta může být velká dobrota. Navíc kapusta patří k dalším typicky zimním jídlům našich krajin, je neskutečně zdravá, a když ji nerozvaříte, překvapí vás i to, jak je chutná.

Když budete znát pár triků, jak s kapustou nakládat, určitě to vyjde – kupovat bychom měli těžkou hlávku, která je na pohled čerstvá. Vnější tuhé zelené listy je dobré odstranit a ty světlé vnitřní rozebrat a opláchnout nebo na chvíli namočit do vody.

Pak půjdou snadno vykrájet tuhá žebra a košťál. Krouháme jen ty jemné části listů kapusty a nejlépe hodně. Ale pojďme už k úpravě!

hlávka kapusty
máslo
trocha vody na podlití
sůl

Často se řídím tím, že na másle chutná všechno výtečně a u kapusty to platí také. Jemně nakrouhané listy jsou měkké daleko dříve, než zelenina zešedne a začne vydávat typický zápach. Další rada proto zní – dusit jen malou chvíli!

Když ji dostatečně osolíme, podusí se na vlastní šťávě tak, že bude chutnat nasládle a bude měkká a voňavá. Pak už si k ní můžete přidat vepřovou pečeni, nebo ji přihodit do zeleninové směsi.