Špenátové brambory

Brambory jsou typickou přílohou a to nemusí být zrovna v typickém bramborářském kraji, na Vysočině. Můžeme je uvařit, upéct, způsobů je hodně. 

Brambory můžeme podávat také v zeleném stavu, totiž se špenátem. Chutnají výtečně.

„Člověk by na svatbě čekal klasiku, třeba knedlíky. Měli jsme ale špenátové brambory,“ dělí se o nedávnou zkušenost moderátorka Dáša Kubíková. Zašla se proto zeptat kuchaře, jak přesně špenátové brambory chystá.

„Brambory jsou ideální nějaké moučnější. Uvaříte je, zcedíte, můžete je klidně lehce rozvařit, nevadí to. Přidáme trochu smetany, listový špenát orestovaný na cibulce s česnekem, trochu soli a pepř. Nakonec to jen šťouchadlem našťoucháte a je to,“ říká Marek Šolc z Penzionu U Tvrze z Hlinska.

Neměli bychom zapomenout na velikost špenátu, podle Marka Šolce jsou ideální proužky asi centimetr široké, aby se dobře spojoval s bramborami.

autor: dak

Související

  • Masové koule s kapustou

    Růžičková kapusta patří mezi mou nejmilejší zeleninu, a když mi nedávno padl zrak na recept na masové koule s kapustou, ani jsem ho nečetla a udělala si ho po svém.

  • Penne s rajčatovou omáčkou a olivami

    Nejvíc mě pokaždé nadchne recept od kuchaře muže. Možná proto, že si představuji, jak už nikdy nebudu muset vařit.

  • Tvarůžková smršť

    Z dětství mám jeden silný zážitek. Když jsme s rodiči přijeli do vymrzlé chatičky na Vysočině a čekali, než se vytopí, svačili jsme.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová