Pečené lilky s cizrnou a bylinkovou zálivkou

Pečené lilky s cizrnou a bylinkovou zálivkou

Když má někdo alergii nebo musí ze zdravotních důvodů dodržovat speciální dietu, myslí na jídlo a vaření prakticky neustále.

Přemýšlí z čeho a jak vařit, aby dietu neporušil a tak se určitě každý neobvyklý tip hodí.

Jihlavská pořadatelka kuchařských kurzů Veronika Došková si umí poradit s každým omezením jídelníčku a vykouzlit na talíři velké dobroty, například pečený lilek s citronovou cizrnou.

2 lilky

100 ml olivového oleje

sůl, pepř

150 g cizrny

2 – 3 citrony

naklíčená semínka na ozdobu

„Lilky si nakrájíme na dvoucentimetrová kolečka a zalít velkým množstvím olivového oleje – na dva lilky asi deci oleje,“ radí Veronika. „Pak to musíme zalít, promíchat ve velké míse a protřepat, osolit a opepřit. Necháme v troubě zapéct na nejvyšší teplotu, jaká jde, asi 30 minut.“

„Potom si musíme uvařit cizrnu doměkka a do ní vmícháme filátka z citronu, to znamená plátky bez slupky. Zase přidáme sůl a pepř a rozmixujeme a máme náplň. Na plátky lilků uděláme hromádky z cizrny. Vymixujeme na to z jogurtu a bylinek zálivka, kterou jsem ještě dozdobila naklíčenými semínky. Je to jednoduché vydatné a výživově hodnotné jídlo, navíc bez lepku, bez cukru i bez laktózy,“ směje se kuchařka. 

Takže příště na otázku co vlastně jíš, když máš tak přísnou dietu, můžete s úsměvem odpovědět, že třeba zapečené lilky s cizrnou.