Letní ovocné muffiny

Jistě víte, že muffiny jsou pochoutky, které lze udělat tisíc krát jinak. Aktuálně můžeme využít čerstvého dostupného ovoce, ale i koupených banánů.

A muffiny je možné upéct i pro strávníky – celiaky. O bezlepkových moukách toho bylo řečeno poměrně dost.

Na dvanáct muffinů potřebujeme pět vajec, která si ale rozdělíme, budeme totiž míchat sníh z bílků. „Našleháme bílky s cukrem, na jeden bílek jednu lžíci cukru. Do tuhého sněhu našleháme ještě žloutky a přidáme pět lžic kakaa a dvě lžíce mouky,“ říká Martina Sejkorová, cvičitelka ze žďárského rodinného centra Srdíčko.

„Zamícháme metličkou a vmícháme nějaké čerstvé ovoce. Ideální jsou banány, třešně,“ dodává cvičitelka Martina. Do muffinů můžeme dát maliny, borůvku, jahody.

Vzniklé těsto dáme do obvyklých formiček – papírových, silikonových nebo kovových. Pečeme na 180° asi dvacet minut.

autor: dak

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...