Kančí ragú s bramborovými rösti

Až budete mít možnost ochutnat zvěřinu, neváhejte. Takové správně připravené kančí ragú je skvělá podzimní pochoutka. 

Že postup není vůbec složitý, mi řekl kuchař Jan Nálepka z Pizzerie 16 z Nedvědice na Žďársku. „Na ragú bychom měli použít stejné maso, jako kdybychom vařili z vepřového – například plec. Kostky masa orestujeme na strouhané kořenové zelenině ochucené novým kořením a bobkovým listem, zalijeme červeným vínem a dusíme do měkka,“ říká kuchař.

Omáčka se na závěr nezahušťuje moukou, ale trochou škrobu, protože se jednak nepřipaluje a také má krásnou barvu.

Kančí ragú se podává s bramborovými rösti, což jsou vlastně poněkud silnější placičky z bramborového těsta. „Brambory uvaříme ve slupce, oloupeme a nastrouháme. Smícháme s vajíčkem a trochou solamylu a nakonec usmažíme na sádle nebo na oleji.“

Porce na talíři vypadá skutečně nádherně, když ragú a rösti podáváme společně s pečeným česnekem. Potřebujeme menší celou paličku, jíž uřízneme horní část všech stroužků a vcelku upečeme v troubě.

autor: dak

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.