Jahodové nanuky s kefírem

Když je hodně jahod, pouštíme se obvykle do koláčů, knedlíků a já i do výroby mnoha kilogramů džemů.

Nicméně, prázdniny už jsou za dveřmi a děti neustále prosí, ať si vyrobíme domácí nanuky, protože je to velmi baví – jak dělat, tak potom jíst.

Našla jsem recept, kde se k jahodám přidává kefír, což jsem shodou okolností nedávno vyzkoušela – zbytek jahodového kefíru přidat ke svým oblíbeným jahodám s mlékem a cukrem na svačinu a bylo to vynikající. U nanuků ještě navíc potřebujeme šlehačku a limetkovou šťávu.

300 g jahod

5 lžic vody

50 g cukru

100 ml kefíru

1 limeta

200 ml šlehačky

Nachystáme si formičky na nanuky, tvořítka, určitě máte doma aspoň jednu sadu, protože jsou v poslední době velmi populární. Mezitím si třicet deka omytých jahod rozmixujeme na velmi jemno.

Pak svaříme pět lžic vody a pět deka cukru a necháme vychladnout. Přimícháme jahody, jedno deci kefíru, může být i jahodový, a šťávu z jedné limetky.

Nakonec jeden kelímek do tuha vyšlehané šlehačky. Opatrně vše zamícháme a naplníme formičky. Necháme zmrznout a podáváme, až bude pořádné horko, nebo pořádná chuť na jahodový nanuk domácí výroby.

Související

  • Jahodové knedlíky ze spařeného těsta

    Protože vlastní jahody ze záhonku nemáme, každý rok za ně utratím docela dost peněz. Ovšem dobroty, co z nich vzniknou, rozhodně stojí za to. 

  • Jahodový pohár

    Jedna z nejvýraznějších pochutin jara a začátku léta jsou první jahody. Neměli bychom jich sníst příliš mnoho. Jednak hrozí alergická reakce a druhým důvodem je obs...

  • Dášiny jahodové palačinky

    Nevím, jak u vás, ale v létě jsou v naší rodině různé varianty palačinek a lívanečků ve velké oblibě. Nedávno jsem se naučila jedno vylepšení, o které se s vámi pod...