Holandský řízek

Když se něco osmaží v trojobalu, všem to chutná, ať je to, co je to, smáli jsme se nedávno s dětmi a vzpomínali, co všechno se dá kromě klasického řízku obalit a osmažit.

Při té příležitosti se mi vybavil holandský řízek, který jsme mockrát někde jedla, ale doma nikdy nedělala.

A ono vám to vůbec není těžké, ale to asi dobře víte. Je to řízek z mletého vepřového masa, které se smíchá se sýrem a petrželkou, a pak upraví stejně jako řízek.

500 g mletého vepřového

130 g goudy

hrst petržele

sůl

mletý bílý pepř

mouka, vejce, strouhanka na obalení

Nejprve si vezmeme půl kila mletého masa, a v míse je naředíme trochou vody, aby se dobře propojilo. Do kompaktní masové hmoty pak nastrouháme nahrubo sýr – když je to řízek holandský, tak vezmu i holandský sýr, řekla jsem si a sáhla po 13 dekách goudy, která je u nás v ledničce prakticky neustále k mání. Do holandského řízku patří ještě sůl a špetka čerstvě namletého bílého pepře, ten tomu dodá delikatesní chuť.

Zahrádka na balkóně také zaručuje, že máme celý rok čerstvou petrželku, a ta do řízku patří taky. Hrst nasekáme najemno a přidáme k masu a sýru.

Dobře promícháme a opatrně vytvarujeme oválné placičky. Dál je to snadné – mouka, rozšlehané lehce osolené vajíčko a strouhanka, rozpálený olej, a úspěch u rodiny je zaručen. Podáváme s bramborovou kaší přelitou máslem a posypanou pažitkou.