Velikonoční vajíčka stokrát jinak. Třeba jako pomazánka

Kdo má doma kluky a muže, kteří chodili o velikonočním pondělí koledovat, má asi právě teď plnou ledničku vajec vařených natvrdo. „Já je mám tak ráda, že bych jich klidně snědla denně i pět jen tak, ale to by asi nebylo úplně ono,“ směje se moderátorka Regionu Dáša Kubíková.

Vejce jsou podle nejnovějších studií zdravá, proto není špatné, když se z nich vyrobí něco dobrého – třeba jsou skvělá, když se obalí do domácí sekané a upečou. A nesmí chybět ani tradiční jarní vajíčková pomazánka. Na tu má asi každý svůj vlastní recept, ale nějaká obecná pravidla určitě existují.

Vajíčka jdou třeba chuťově velmi dobře s máslem – takže do pomazánky jich rozmačkáme vidličkou asi pět, k tomu dvě polévkové lžíce změklého másla a ještě buď jeden kousek taveného sýra. K dochucení je vynikající lžička dijonské hořčice, malý kousek nadrobno nakrájené cibule, sůl, trocha nahrubo mletého pepře a nejsou špatné ani čerstvé bylinky. Pažitka, petrželka, nebo, kdo už má koupenou, může zkusit i bazalku nebo tymián.

Jestli máte vykoledovaných vajíček opravdu hodně, prostě si dávku zdvojnásobte.

autor: mik

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...