Skořicoví šneci

Nevím, čím to je, ale vždycky před víkendem začínáme uvažovat, co si dobrého upečeme jako sladkou tečku po sobotním a nedělním obědě.

Asi proto, že většinu z nás začne krátce po obědě skoro pokaždé honit mlsná. Tentokrát jsme vymysleli skořicové šneky – je jich dost, takže se podělíme, a nejsou příliš těžcí.

Chtěla jsem použít koupené listové těsto, abychom ušetřili čas, ale děti se ohradily – kdepak, pustíme se do kynutého, když už nám tak dobře jde.

800 g hladké mouky

Skořicoví šneci

1 kostka kvasnic

150 g másla

90 g cukru krystal

1/2 čajové lžičky soli

2 čajové lžičky mletého kardamomu

500 ml mléka

Na náplň:

150 g másla

90 g cukru

3 lžíce mleté skořice

1 čajové lžičky mletého kardamomu

1 čajová lžička vanilkového cukru

1 vejce na potření

třtinový cukr na posypání

Připravíme si kostku kvasnic, rozpustíme ve vlažném mléce, a vlijeme do mísy, kam jsme si předem dali 150 gramů rozpuštěného másla a 90 gramů krystalového cukru, přidali lžičku soli a dvě lžičky mletého kardamomu – tohle koření rozhodně nenahrazujte, dá šnekům úžasný šmrnc. Po troškách přisypáváme 800 gramů mouky a mícháme, aby bylo těsto pěkně hladké.

Když se všechny ingredience spojí, necháme je hodinu kynout. Náplň má hodně společného s těstem.

Znovu si rozpustíme stejné množství másla a smícháme s 90 gramy cukru, třemi lžícemi skořice a lžičkou kardamomu. Promícháme a necháme vychladit.

Těsto rozdělíme na dvě poloviny, jednu vyválíme, potřeme náplní, a smotáme do rolády. Pak uděláme totéž s druhou polovinou těsta. Obě roládky nakrájíme na šneky a pečeme potřené rozšlehaným vejcem a posypané třtinovým cukrem. V troubě vyhřáté na 180°C budou hotové asi za dvacet minut.