Šípková omáčka

Je to jasné. Zelí k vepřovému nebo dejme tomu k divočákovi umím. Dokonce na několik způsobů. Zato šípkovou omáčku jsem skutečně ještě nezkusila. Takže když mi kuchař Martin Hašek z lipnické restaurace U České koruny nabídl recept na šípkovou, zajásala jsem, i když se záhy ukázalo, že je s ní podobně práce jako se svíčkovou.

Především potřebujeme dobrý šípkový džem.

2 mrkve
2 petržele
¼ celeru
1 cibule
vepřové sádlo
1 rajský protlak
200g šípkové zavařeniny
masový vývar
100ml červeného vína
divoké koření (celý pepř, nové koření, bobkový list, jalovec)
karamel
pepř, sůl

„Základ je jako na svíčkovou - kořenová zelenina, mrkev, petržel, celer, to všechno si vyrestujeme, nejlépe v husím nebo vepřovém sádle. V tom základu ještě orestujeme nové koření, bobkový list a jalovec. Cibule se přidává až později, aby se nepřipálila,“ radí kuchař.

Orestovaný základ zalíváme vývarem. Po zalití vývarem nastává fáze dušení. V omáčce samozřejmě máme maso - nějakou zvěřinu, kančí nebo jelení kýtu, to záleží na vás, co zrovna u vás doma voní. Nám jde ale o tu nejlepší omáčku, takže necháme dvě, dvě a půl hodiny maso i omáčku být a pak teprve pokračujeme.

Z hrnce musí kromě masa i všechno koření ven, pokračuje Martin Hašek: „Bobkový list, nové koření, to všechno vyndejte a použijte mixér. Tyčovým mixérem rozmixujte dohladka a přidejte kousek másla, smetanu, karamel a dobrý šípkový džem.“

Ano, šípky až na konec - na deset porcí omáčky asi deset deka šípkového džemu, když budete dělat méně, stačí vydělit podle počtu osob. Výborná změna je místo šípkového džemu použít povidla a máte omáčku švestkovou.

Martin Hašek by si vyloženě s chutěmi vyhrál – přidal by třeba i trochu octa jako ke svíčkové, tu přidal karamelu, tam ubral koření. Konečná verze už je zkrátka na vás.

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...