Rýžový salát

Rýže je úžasná příloha, však také pro velkou většinu lidí na zemi je to základní potravina, a pro mnohé také to jediné, co jedí.

To u nás podáváme rýži vždycky k něčemu, a v posledních letech si můžeme dokonce vybrat z mnoha druhů rýže – kromě té obyčejné, kterou známe z dětství, protože jiná tehdy nebyla, známe trochu tvrdší rýži parboiled, rýži kulatozrnnou, natural i se slupkou, rýži jasmínovou nebo basmati, a každá se hodí k jinému pokrmu.

U nás se poslední dobou častěji stává, že navařím rýže moc. Dříve jsem totiž vařila málo, tak teď mám opačný problém. Pokud i vám někdy rýže zbude, nemusíte ji vyhazovat nebo házet slepicím, dá se využít dále. Generace mých rodičů a babiček dávala zbylou rýži do polévky místo nudlí nebo kapání, to je jedna možnost. Další je vyrobit z ní studený salát se zeleninou a rybím masem.

500 g vařené rýže

1 větší konzerva tuňáka

hrst kuliček hrášku (čerstvého nebo mraženého)

hrst oliv

1 malá cibule

1 červená paprika

bylinky – pažitka, petrželka, nebo směs italských

sůl

vrchovatá lžíce olivového oleje nebo majonézy

Stačí, když ji ve větší míse promícháme s konzervovaným tuňákem, nakrájenými rajčátky, červenou paprikou na kostičky, cibulkou, mraženým hráškem a třeba i s olivami.

Podle potřeby dosolíme, a pokud tuňák nebyl v oleji, ale ve vlastní šťávě, můžeme přidat lžící majonézy nebo lžíci olivového oleje a promíchat s bylinkami.