Rychlá letní večeře z cukety

Rychle a jednoduše, tak, aby nás jídlo zasytilo, a přesto zdravě – tak bychom se měli snažit jíst v létě. Čerstvá zelenina je všude na dosah, stačí si jen vybrat a vhodně připravit.

2 – 3cukety

sůl

domácí chléb

Dipy:

zakysaná smetana

sůl, cukr, citrónová šťáva

Nebo

100 g zakysané smetany

100 g podmáslí

česnek, pažitka, kopr

Nebo

majonéza

citrónová šťáva, česnek

hrst rukoly

Jeden ideální letní tip mi dala Zuzana Pěchotová z organizace Život 99. „Máme období cuket, takže cuketu si oloupejte, nakrájejte na kolečka, trošku obalte v soli a lehce opečte na pánvi. Pak si k tomu udělejte ze zakysané smetany dip – trochu ochutit – solí, cukrem a citrónem. K tomu si upečete svůj domácí chleba a pak stačí jen namáčet cuketu do toho dipu, k tomu chlebík a zapít to bílým vínkem, je to úžasná letní večeře,“ rozplývá se autorka receptu.

Slyšíte sami, jak je to dobré. Kromě dipu ze zakysané smetany můžeme vyzkoušet i jiné varianty – zakysanou smetanu smícháme s podmáslím a česnekem a doplníme sekanou pažitkou a koprem. Dochutíme solí, pepřem a citrónovou šťávou.

Jiná možnost je vyzkoušet například dip z čerstvé rukoly – do kvalitní nebo doma vyrobené majonézy z olivového oleje předáme pár kapek citronové šťávy a dva stroužky rozdrceného česneku. Rozmixujeme si trochou rukoly a zelený ostrý dip je na světě. Cuketa, chleba, dip a vínko, jak radila Zuzana Pěchotová k večerní pohodě úplně stačí. ​