Restované krůtí maso se zeleninou

Existují jídla, kterým hospodyňka zaručeně nadchne svou rodinu a to i tehdy, že všechno jídla v oblibě nemají. Příkladem je restované krůtí maso se zeleninou. Máme-li kvalitní maso a aspoň z části čerstvou zeleninu, můžeme připravit vynikající jídlo.

Krůtí maso, pokud neseženeme přímo u chovatele, koupíme téměř všude, ideální jsou prsa. Maso je zdravé, má vysoký obsah bílkovin. Nejprve na kousky nakrájíme cibuli nebo pórek, případně obojí. Připravíme kousky masa a zeleninu, kterou máte doma rádi. Barevně hezky působí červená nebo žlutá paprika, brokolice, nebo lehce povařený květák či mrkev.

Orestujeme nejprve cibuli s pórkem, přidáme maso a okořeníme. Můžeme dát sůl, pepř, sójovou omáčku, nebo směs orientálního koření. Když je maso měkké, přidáme zeleninu, která mnoho nepotřebuje. Na závěr přihodíme hrst kešu oříšků a necháme změknout. Podáváme s rýží.

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.