Quiche s lososem a medvědím česnekem

Když chcete udělat drobnou dobrotu pro hodně lidí, je dobrý nápad vzít recept na jedno velké jídlo, a nadělat spoustu malých porcí.

Takhle uvažuje Veronika Došková, když přemýšlí o akci Restaurant day. Tam se totiž sejdou amatérští kuchaři se svými kuchařskými nápady a nabízejí je návštěvníkům. Proto letos chystá místo jednoho velkého francouzského koláče zvaného quiche – kiš - spoustu malých.

200 g mouky

100 másla

2 lžíce mléka

1 jedno vejce

Klasické základní těsto na kiš – mouku, máslo, vejce a mléko umícháme v tuhé těsto a necháme chvilku v lednici vychladnout. „Vezmeme si formičky na tartaletky, vtlačíme do formiček tak, aby pokrylo dno a trochu i dovrchu, asi 30 g těsta do jedné formičky. Pečeme asi 20 minut na 160 stupňů, až to začne zlátnout. Vyndáme a necháme vychladnout.“

Tentokrát si uděláme náplň losos a medvědí česnek, protože mám doma v zásobě pesto z medvědího česneku. „Losos se nakrájí na malé kostičky, přidá se k tomu jarní cibulka, trošku se to osolí a dodá pesto z medvědího česneku a dá se to do košíčků na 15 minut zase na 160 minut zapéct.“

„Na závěr si vymícháme vajíčko se sýrem a solí a košíčky se tím zalejí. Zapečeme znovu, tentokrát už naposledy asi na 8 minut dozlatova, a dobrota je hotová,“ usmívá se Veronika Došková.

Každý malý kiš s láskou pečený a dobrými věcmi plněný bude nezapomenutelný.