Punč, který zahřeje a chutná

Úžasný nápoj, který ze zimy udělá docela snesitelné období, je punč. Zahřeje a chutná. Mezi punče patří i nealkoholické verze pro děti, ale my si dáme opravdu silný šálek. Punč je nápoj, který přišel do Anglie z Indie, i to slovo má indický původ. V prvních punčích kolem roku 1630 byste našli brandy, ale pak už se do tohoto nápoje začal přidávat také dovážený jamajský rum.

Nesmí chybět ovoce nebo ovocná šťáva a výrazné koření. Druhů punče je spousta, O jeden z receptů se s námi podělil jihlavský kavárník Libor Řezáč z Café Etage. Dokonce jde o recept rodinný.

„Uvaříme litr silného černého čaje. Vezmeme litr pomerančového džusu nebo čerstvě vymačkané pomerančové šťávy. To vše svaříme s kořením – nejlepší je badyán, hřebíček a skořice, to jsou klasické vánoční druhy koření,“ vysvětluje kavárník.

„Až se koření vylouhuje, přidáme dva litry červeného vína a půl litru rumu. Tomuto punči sluší nám dobře známý tuzemák, s ním je to nejlepší.“

Jestli je vám zima, zahřejte se punčem, ale pozor na množství alkoholu!

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...