Krevety smažené v těstíčku

Na exotické jídlo krevety smažené v těstíčku tempura potřebujeme balení loupaných krevet, trochu mouky, škrobu a ledové vody. Můžeme ale koupit rovnou hotovou tempuru, pokud na ni narazíme v obchodě. Postup radí třebíčský šéfkuchař Radek Kühweg z restaurace Coqpit.

„Začneme marinováním krevet. Připravíme si marinádu ze směsi sojové omáčky, hnědého třtinového cukru a trochy limetové kůry. Z marinády vytáhneme, napíchneme na špíz, necháme trochu okapat a pak namáčíme do těstíčka.“

Domácí těstíčko vyrobíme smícháním dílu hladké mouky a dílu solamylu – vše se naředí ledovou vodou. Těstíčko pěkně zežloutne, když do něj přidáme trochu kurkumy a bude i lépe chutnat. „Těstíčko tempura bychom měli pořádně vychladit, protože když ho dáte ledové do rozpáleného oleje, tak to udělá takový polovýbuch a pěkně naběhne, je velmi křupavé a dobré,“ doporučuje Radek Kühweg.

Ke smaženým krevetám můžeme podávat jakýkoli salát podle vlastní chuti, nejlépe s dresinkem, ve kterém jsou cítit citrusy.

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...