Jednoduchý dresink na zeleninový salát

Každý odborník na výživu vám bude promlouvat do duše, abyste jedli zeleninu pětkrát denně. Pokud ale sami se sebou bojujete, abyste jedli čerstvé zeleniny dostatek, protože vám moc nejede, zkuste následují zlepšovák. Na všechny saláty můžete vyzkoušet dobrý dresink, pak už to jde samo.

V Třebíči jsem ochutnala rukolový salát s tak neuvěřitelně dobrým dresinkem, že bych ho snědla mísu a klidně i opakovaně. Autorkou těch úžasně dobrých kapek na salátu je Monika Růžičková ze serveru pažitka.cz, která mi poradila, jak ho namíchat i doma. Potřebujeme jenom dijonskou hořčici a květový med.

Do medu přidávejte dijonskou hořčici postupně, po kapkách a ochutnávejte. Až vám bude chuť příjemná – já jsem pro sladší, takže dijonu jen opatrně, ale vy to můžete mít přesně naopak.

„Základ je v kombinaci chuti, podporuje ji rukola, protože je hořčí a štiplavější na jazyku. Každý se ale diví, že je dresink tak jednoduchý,“ usmívá se Monika.

Dresink důkladně rozmíchejte a přidejte k salátu. Ovšem ne po lžících tak, jako bychom chtěli do salátu rozmíchat majonézu. Naberte na lžičku a pokapejte rovnoměrně salát. K rukole je medovo-hořčičiný dresink vynikající, ale skvěle se hodí i k červené řepě nebo jakékoliv jiné zelenině.