Domácí tortilly
Zabalit něco do placek je oblíbené rychlé občerstvení. Ať už dáváte přednost masu, nebo zelenině a grilovaným sýrům, nebo čemukoli jinému, možná oceníte recept na domácí placky.
Snadné a vynikající tortilly dělá Eva Stella Wasserbauerová, která připravuje inspiraci pro žďárský obchod Bezobalík. Jestli zvládnete osm porcí, tady je její recept:
„Mouku smícháme se solí a práškem do pečiva, přidáme sádlo nebo rozkrájený kokosový olej a vytvoříme jemnou drobenku. K této směsi postupně přiléváme horkou vodu, díky tomu se ten olej rozpustí a hotové těsto je vláčné a lehce lepivé.
- 30 g hladké mouky
- 30 g polohrubé mouky
- 225 ml horké vody
- špetka prášku do pečiva bez fosfátů
- 5 g soli
- 60 g sádla (kokosového oleje)
Potřebujeme 30 až 60 minut času, abychom toto těsto nechali odpočívat pod pokličkou. Poté rozdělíme těsto na 8 kuliček, roztáhneme ideálně rukama, dělá se to nejlépe, když je navlhčíte, roztáhneme je do placek a pečeme na pánvi na sucho, po případě jemně pokapanou olejem. Je to během chvíle a je to velmi dobré.“ Opečená tortilla z čerstvě vyrobeného domácího těsta náramně voní, bez ohledu na to, čím ji naplníte.
Související
-
Salát z červeného zelí
Saláty často přikládáme k hlavnímu chodu, aby nám nechyběla zelenina. Mohou ale posloužit jako samotný hlavní chod, když si je připravíme kvalitně tak, aby zasytily.
-
Bratislavské rohlíčky
Plněné rohlíčky bývají opravdu vynikající, často jsme se o tom přesvědčili redakci, když nám kolegyně Monika Chmilová přinesla něco dobrého, upečeného od své maminky.
-
Dvoubarevné placičky
Jsou jídla, která se u nás doma na talíři neohřejí ani pět minut a zmizí. Patří k nim květákové placičky, nesmírně jednoduchý oběd, který je zároveň i zdravý.
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka