Broskvový koláč ze špaldové mouky

Ovocný koláč, kterému někde říkají táč, má velkou výhodu. Můžete na něj použít jakékoliv ovoce. Například když je sezóna broskví, jsou takové koláče vynikající. Nedávno jsem u stánku na festivalu ochutnala broskvovou buchtu ze špaldové mouky a byla jsem nadšená. Pekla ji Marta Bodnárová ze žďárského Fresh koutku.

Protože už víme, že špaldová mouka je zdravá a chutná po oříškách, pustíme se do ní také.

200g celozrnné špaldové mouky
200g polohrubé pšeničné mouky
1,5 dcl oleje
špetka soli
½ kostky droždí
třtinový cukr podle chuti
4 velké broskve nakrájené na tenké plátky (nebo jiné ovoce)

Dva druhy mouky smícháme a přidáme do nich špetku soli a deci a půl oleje. Mezitím si z poloviny kostky droždí necháme s cukrem vzejít kvásek, který k těstu přidáme a necháme těsto vykynout.

Pak už to známe – těsto přijde na plech, na ně ovoce, které osladíme a na vrch drobenka. Marta Bodnárová použila mně nesmírně příjemnou směs jahod a broskví, kterou můžete také vyzkoušet. Drobenka z třtinového cukru, másla a mouky bude zase trochu jiná, ale zaručuji vám, že si pochutnáte.

Čtěte také

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová