Bramborové placky „zahýbáky“

Z Horácka pochází recept na bramborové placky, kterým někdo říká zahýbáky, jiný pekáče, nebo jen prostě bramborové placky. Jsou to skutečně placky z bramborového těsta, které po naplnění přehneme napůl, od toho název zahýbáky. A upečeme v troubě.

„Dělá se to z polohrubé a hladké mouky v poměru 1:1, dále potřebujeme jedno vajíčko, špetku soli a nastrouhané vařené brambory z předchozího dne,“ vysvětluje žďárská kuchařka Lenka Bukáčková.

„Brambory se nastrouhají, smícháme je s vajíčkem a moukou a vypracujeme takové vláčné těsto a upravíme válečkem.“ Pak nastává okamžik tvarování, nejlépe je použít obyčejný talíř. „Vykrojíme to tím talířem a vznikne nám krásné kolo,“ dodává kuchařka Lenka.

Náplň do zahýbáku může být různá, Lenka Bukáčková doporučuje tuto: „Může to být nakrájená cibule, nakrájené hlávkové zelí, posolíme, popepříme.“ Pro vegetariány necháme cibuli se zelím, můžeme ale přidat i nadrobno nakrájenou anglickou slaninu nebo špek. Zahýbák lze udělat i sladký, náplní mohou být jablka, skořice a cukr.

Na pečícím papíře pečeme ve vyhřáté troubě dozlatova.