Borůvkový tvaroh

Jestli máme právě teď sezónu nějakého ovoce, jsou to borůvky. Už se modrají v lesích, každá vycházka může být korunována sesbíráním hrstí těchto drobných plodů.

Pokud s sebou do lesa vezmeme nádobu a borůvky si přineseme i domů, máme nepřeberné množství možností, jak borůvky využít.

Jako první mě napadají knedlíky, protože ty jsou úžasné a k prázdninám patří, potom borůvkový koláč nebo džem, to všechno pravidelně vyrábím. Letos ale s borůvkami zkouším něco jiného, co by mohlo chutnat jako zdravá snídaně nebo svačina – borůvkový tvaroh.

2 hrnky borůvek

250 g polotučného tvarohu

300 g bílého jogurtu

3 lžíce medu

1 vanilkový cukr

Hrnek a půl borůvek vysypeme do mixéru a přidáme tři lžíce medu, jeden vanilkový cukr a kelímek bílého jogurtu. Rozmixujeme najemno a trochu odlijeme stranou. Druhý jogurt promícháme v míse důkladně s kostkou polotučného tvarohu, aby vznikla jemná směs.

Tu obarvíme přidáním rozmixovaných borůvek a můžeme rozdělovat do misek, vyjde to nejméně na čtyři porce. Každou ozdobíme trochou odlité směsi a celým ovocem – hrstí borůvek, později v létě můžeme přidat i ostružiny.

Taková snídaně nebo svačina z vlastní zahrádky nebo blízkého lesa nám posílí imunitu, zdraví a navíc báječně osvěží.

autor: dak

Související

  • Citrónové minimufiny s matcha krémem

    Na oslavy, jako pohoštění ke kávě nebo i pro děti na odpolední svačinku můžeme upéct malé světlé muffiny s výrazně citrónovou chutí.

  • Lívance s tvarohem a ovocem

    Zlákalo mě pořídit si pár lahviček s ochucenými za studena lisovanými oleji, protože jsou nesmírně zdravé a v pár kapkách je i spousta chuti.