Belgické vafle

V Belgii se vafle dají velmi pohodlně koupit na ulici. Ale když si doma uděláte vlastní a můžete si je ze zásob dozdobit, čím chcete, tak to je možná o něco lepší varianta. Potřebujete k tomu ale vaflovač - menší přístroj podobný toustovači, ale s vylisovanými čtverečky, protože tak mají vafle vypadat. Dál do něj potřebujete těsto.

Jak na ně? V míse nejprve smícháme suché přísady, což je 175g hladké mouky, lžíce krystalového cukru, půl lžičky soli a dvě lžičky prášku do pečiva. Potom ušleháme bílky ze tří vajec. K suchým přísadám přidáme sedm lžic oleje (nejlépe slunečnicového), žloutky z těch už rozdělených tří vajec, a deci a půl mléka. Prošleháváme v míse, dokud těsto nebude hladké a teprve potom k němu přidáme sníh z bílků.

Hotové těsto se nabírá naběračkou a lije do vaflovače – ten už vám řekne, kdy budou hotové, ale obvykle to trvá 5 – 7 minut. To nejlepší přijde nakonec. Ozdobíme, čím chceme – čokoládová poleva, šlehačka, čerstvé ovoce – jahody nebo banány, skořicový cukr, kousky ananasu, zkrátka cokoli vás napadne, co máte rádi.

autor: dak

Související

  • Vafle na slano

    Připravit vafle není nic složitého. V podstatě jde o dezert na stejné bázi jako palačinky jen připravený ve speciálním přístroji.

  • Bramborové vafle

    Máme kolem sebe spoustu potravin, které se dají velmi dobře ochutit a připravit tak, že vůbec nepotřebujeme maso. Na tu dnešní dobrotu stačí brambory, zelenina, koř...

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.