Zeleninový salát s kuskusem

Zeleninu bychom měli jíst pětkrát za den, říkají odborníci na výživu. No, ruku na srdce, kdo z vás si dá raději zeleninu než kus masa nebo čerstvý chleba? Ale v přílohách a salátech se zelenina pěkně ztratí a my tak můžeme mít splněno. Dnešní tip je od Radka Kühwega z restaurace Coqpit v Třebíči. Začneme se zeleninou, protože tu je třeba očistit, nakrájet a orestovat.

„Na pánev hodíme lilek, papriku a cuketu a orestujeme do křupava – ne moc dlouho. Zelenina se potom smíchá s kuskusem, jehož příprava je velmi jednoduchá. Na jednu porci stačí přelít tři až čtyři vrchovaté polévkové lžíce kuskusu stejnými dílem vývaru, přiklopit pokličkou nebo talířkem a nechat být.“

Za pět až deset minut tekutina vsákne do kuskusu, který pěkně změkne. Radek Kühweg doporučuje do kuskusu přisypat špetku kurkumy, získá tak pěknou barvu i trošku chuti.

Promícháme s orestovanou zeleninou a dodáme dresink, nejlépe citrusový. Kuskus se zeleninou se stává vynikající přílohou, kterou dodáme k jakémukoliv masu nebo samostatným salátem.

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?