Vylepšený domácí chléb

Patřím k lidem, kteří jsou přesvědčeni, že upéct chleba je jedním z nejtěžších úkolů na světě. Je toho tolik, co se může pokazit!

Kvásek v lednici nepřežije, nebo kvásek nevzejde, těsto nevykyne, hotový bochník nenakyne, nebo se spálí!

Ale nemusí to tak být do nekonečně. Jednoho dne to vyjde a nám doma zavoní čerstvě upečený domácí bochník. Receptů na základní těsto, ať už pečeme z kvásku nebo z droždí, je všude habaděj, ale jedno mají společné – těsto se musí dobře a důkladně zpracovat.

Přísady do chleba:

cibulka na másle a kmíně

domácí škvarky

bylinky

ořechy

semínka

Kdo by chtěl těsto vylepšit, tady má tip od lektorky žďárského senior pointu Ivany Petrové: „My si kromě základního receptu můžeme vyrobit chleba s orestovanou cibulkou, to znamená, že ji orestujeme na másle s trochou kmínu a přidáme do těsta, chleba ovoněný cibulí je výborný. Potom můžeme do chleba použít ořechy, semínka nebo domácí škvarky nebo různé bylinky, takž je to potřeba vyzkoušet,“ říká.

Ivana Petrová doporučuje už mít namíchanou svoji oblíbenou směs, a při pečení chleba jí pokaždé jen trošku odebrat a těsto vylepšit.

„Já nejradši do základního těsta přidávám kromě ovesných vloček takovou směs ze semen – nejčastěji máme rádi dýňová semínka, slunečnicová a vlašské ořechy, takže takovouto směs ořechů můžete také vyzkoušet,“ dodává s úsměvem.

I kdyby se napoprvé chléb nepovedl, jako mně, příště už to určitě bude lepší a voňavý vylepšený pecen bude za odměnu.