Těstoviny s panenkou a hříbky

Prý jsme ve zpracovávání hub v kuchyni jedineční na celém světě. S trochou hrdosti na tento náš národní um se pokaždé pouštím do úpravy vlastnoručně nasbíraných hříbků.

Tentokrát jsem se pustila do smetanové omáčky s hříbky a kouskem vepřové panenky v kombinaci s těstovinami.

300 g těstovin typu tagliatelle

100 g vepřové panenky

2 menší cibule nebo šalotky

4 – 6 středních praváků nebo jiných hřibů

150 ml smetany na vaření

sůl, pepř

Protože ty jsou povařené a hotové velmi rychle, je dobré začít omáčkou. Potřebujeme na ni bílou cibuli nebo šalotku, hříbky, smetanu, olej na orestování, sůl a pepř nakrájenou nadrobno, kterou opečeme na oleji.

Až zesklovatí, přidáme k ní očištěné hříbky, které jsme předtím nakrájeli na tenké plátky. Já jsem použila čtyři středně velké praváky, ale chutné jsou i jiné druhy hřibů. Osolíme, opepříme a lehce dusíme asi deset minut.

Mezitím vezmeme 100 g vepřové panenky a nakrájíme na medailonky. Osolíme, opepříme a vhodíme k hříbkům a cibulce. Panenku, která je hotová za několik minut, vyjmeme, nakrájíme na menší kousky a odložíme, aby si odpočinula. Hříbky dál dusíme doměkka a nakonec přilijeme kelímek smetany na vaření. Prohřejeme a odstavíme.

Uvaříme těstoviny – široké nudle tagliatelle nebo špagety, slijeme a pak důkladně promícháme s omáčkou i kousky panenky. Posypeme nastrouhaným parmazánem a podáváme. Je to poměrně rychle hotové jídlo a hodí se k obědu i k večeři.

autor: dak

Související

  • Zelené listy v těstíčku

    Skoro všechno, co kolem nás roste, je jedlé a mnohdy i velmi dobré – to tvrdí autorka kuchařek na téma Jedlé květy Jana Vlková.

  • Pivní smaženky

    Letní oslavy, jídla pod širou oblohou, pikniky – to všechno jsou příležitosti, kdy se nám bude hodit dnešní dobrota, pivní smaženky.

  • Domácí těstoviny

    Balíček těstovin je nesmírně snadné si koupit, a pak doma uvařit, ale vyrobit si vlastní čerstvé těstoviny, to je jiná.