Rychlá letní rajská polévka

Noční můra pracujících rodičů. Tak nazval letní prázdniny můj známý otec tří dětí a jistě neměl na mysli jen starost o jídlo. Já se ale starám především o jídlo, a tak je vždycky dobré mít v rukávu rychlý recept na jídlo, které chutná všem dětem. U nás je to každopádně rajská polévka. Oblíbili jsme si takovou tu klasickou českou variantu s příchutí zimního koření hřebíčku a skořice, ale v létě se dá velmi snadno vyměnit za lehkou italskou variantu.

Stačí pořídit si snadno dostupná pasírovaná rajčata nebo rajčatový džus, oboje poslouží podobně a potřebujeme celý litr.

1 l pasírovaných rajčat nebo džusu
1 mrkev
2 stroužky česneku
sůl, pepř
bazalka
strouhaný parmezán - 1 lžíce na porci

Začneme tím, že si nakrájíme na kolečka mrkev a na drobné kousky česnek a chvíli je povaříme ve vodě. Přilijeme rajčata, osolíme, opepříme a důkladně provaříme.

Polévka ještě více připomene Itálii, když ji na talíři dozdobíme čerstvými lístky bazalky a dosypeme do ní hrst strouhaného pravého italského parmazánu.

Související

  • Osvěžující ovocné nápoje

    Ovoce zraje, trhy jsou v plném proudu, sklizeň ze zahrádky může být každý den jiná, a tak se vám možná také jaksi hromadí v ledničce.

  • Polská polévka z červené řepy

    V Polsku vám nabídnou spoustu dobrot, mezi ty nejtradičnější patří polévka z červené řepy. I té je ale veliká spousta druhů.