Pomazánka z uzené makrely

Když jsem byla malá, kupovali jsme domů uzenou makrelu za odměnu, tolik mým rodičům chutnala.

Občas si na staré časy vzpomenu a taky ji pořídím, jenže jíst ji samotnou, to nějak není ono. Naštěstí se dá z uzené makrely lehce vyrobit moc dobrá a navíc i zdravá pomazánka.

1 uzená makrela

100 g čerstvého sýru

1 lžička hořčice

citrónová šťáva

sůl, pepř

Přestože samotná makrela je spíše tučná a neřadí se proto k nejzdravějším rybám, my to napravíme. Z uzené makrely stáhneme kůži a vybereme z ní maso tak, aby v něm nebyly žádné kosti. Rozmačkáme je v misce, kam přijdou další ingredience.

Připravíme si kostku čerstvého neochuceného sýry typu lučina, dále lžičku hořčice, sůl, pepř a citrón. Vymačkáme šťávu z poloviny citrónu a nabereme jednu lžíci – přidáme ji do misky a přidáme sýr a hořčici. Dobře rozmícháme a podle chuti dosolíme a opepříme.

Aby byla pomazánka opravdu co nejchutnější, nakrájíme si celozrnnou bagetu nebo krajíc čerstvého tmavého chleba. Namažeme a posypeme čerstvými bylinkami, nejlépe s pažitkou nebo jarní cibulkou, která jde k rybě nejlépe. Hodí se k dopolední i odpolední svačině nebo lehké večeři.

autor: dak

Související

  • Snídaňový koktejl nejen pro děti

    Ráno bývá skoro každý den hektické – zvlášť pokud máte děti. Obléknout, umýt, učesat, nadělat svačinky a dohlédnout na to, aby se všechny nasnídaly.

  • Pomazánka z červené čočky

    Oslavu červené čočky už jsem tu několikrát opakovala – je to luštěnina, takže naše tělo ji potřebuje sem tam zařadit do jídelníčku.