Nepečený dort s letním ovocem

Léto je skvělé nejen proto, že je většinu dní příjemné teplo, ale také proto, že začíná zrát ovoce. Procházka po zahradě, po skleníku, i po balkóně nebo po lese, při které můžeme otrhávat čerstvé jahody, borůvky, maliny, bývá úžasná.

Pokud jste nasbírali dostatek různého ovoce, přinejmenším jednu misku, docela určitě je využijete do letního dortu, který má zásadní výhodu. Nemusíme se péct s korpusem, stačí nám řádně vyšlehaná šlehačka a na pár hodin lednička.

Ingredience
  • piškoty (dle velikosti formy)
  • 2 smetany ke šlehání
  • 2 zakysané smetany
  • 1 velký bílý jogurt
  • 2 vanilkové cukry
  • 150 - 200 g moučkového cukru
  • směs letního ovoce

Postup mi poradila Taťána Nečasová, která vyrábí ve Sněžném Dobrůtky z Vysočiny „Místo korpusu potřebujeme klasické nebo cukrářské piškoty, budeme potřebovat i dvě smetany ke šlehání, dvě zakysané smetany, jeden velký jogurt a dva vanilkové cukry. Do vyšlehaných šlehaček lehce vmícháme zakysané smetany a celý velký jogurt, přidáme dva vanilkové cukry a podle chuti můžeme přisladit moučkovým cukrem. Dortový korpus nebo jakoukoliv jinou formu si vyložíme piškoty a na ně namažeme směs, kterou jsme vyrobili ze smetan a jogurtu. Tu směs do výše asi centimetru nebo dvou, na to navrstvíme ovoce ze zahrádky, na ně navrstvíme další vrstvu piškotů, a znovu smetany a takto pokračujeme, kdy prokládáme piškoty vrstvami smetany a ovoce. Dáme do ledničky a po dvou hodinách je dortík ztuhlý, můžeme ho vyndat a krájet, ozdobit čerstvým ovocem, ozdobit šlehačkou, přelít čokoládou podle chuti.“

Do běžné kulaté formy na dort se vejdou asi 4 vrstvy. Dort je sice poněkud kalorický díky šlehačkám, ale bohatě to vyváží vitamíny a antioxidanty z čerstvého ovoce. Na léto je tento dezert jako stvořený.

autor: dak