Kuřecí stehna na rozmarýnu
V notoricky známém filmu se ptají, zda křidýlko nebo stehýnko. Vždycky mi to bylo divné, protože přece stehýnko je mnohem lepší!
Ale protože kuřata nemají čtyři nohy, vždycky se nakonec můžeme nějak rozdělit. Pokud se vám ovšem sejde větší množství kuřecích stehýnek a chcete si upéct opravdu hodně voňavý oběd, pak se můžete nechat inspirovat následujícím snadným receptem.
- 4 kuřecí stehna
- hrst sušeného rozmarýnu
- nebo 3 snítky čerstvého
- 1 citrón
- hrnek olivového oleje
- sůl, pepř
Budeme k němu potřebovat kromě masa už jen rozmarýn, citron, olivový olej a sůl a pepř.
Nejprve si rozehřejeme troubu na 160 stupňů. Stehýnka si nasolíme a lehce opepříme z obou stran. Do pekáčku vlijeme na dno olej a rozetřeme ho do všech stran. Citron nakrájíme na tenčí kolečka a vyložíme dno pekáče. Z čerstvých snítek rozmarýnu stáhneme lístky a kuře jimi posypeme, také z obou stran.
Pak položíme na citrony a dáme péct v přikrytém pekáčku. Pečeme hodinu a čtvrt, potom odklopíme a necháme deset minut dopékat, protože křupavá kůžička je na pečeném kuřeti stejně to nejlepší! Podáváme s rýží, kterou polijeme voňavým výpekem a nezapomeneme na salát!
Související
-
Kuře a chřest na grilu
Po většinu dní teď máme krásné jarní počasí a tak si říkám, jestli už jste uspořádali první letošní grilovačku. Kdo má zahradu a na ní gril, určitě ano.
-
Kuře s čočkou a jogurtovou omáčkou
Zatímco v týdnu se většina rodiny obstará přes oběd v práci nebo ve škole, o víkendu se vařit musí, a nejlépe něco, co chutná všem.
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?