Králičí roláda s lanýži

Vždycky před víkendem pomýšlím na složitější jídlo, protože například nedělní tabule si zaslouží být pěkně upravená s pořádnou dobrotou na talíři.

Inspirovat se můžeme i mezi mladými začínajícími kuchaři, kteří si dokáží poradit s jakýmkoli zadáním na kulinářské soutěži. Filip Rupert z hotelové školy z Českých Budějovic popisuje, jak se z králičího hřbetu dá udělat plněná roláda.

králičí hřbety

kuřecí prso

nasekané lanýže

vejce

smetana

sůl, pepř

plátky pancetty

Příloha:

brambory

olivový olej

máslo

sůl

Omáčka:

šalotka

koňak

sušené houby

předem připravená omáčka demiglas

Na roládu budeme potřebovat kuřecí prso, lanýže, vajíčka a smetanu. A taky šikovnost, protože zamotat roládu není jen tak. „Roládu s lanýžovou fáší si uděláme tak, že si očistíme králičí hřbet. Kuřecí prsa si rozmixujeme společně s vajíčkem a se smetanou, přidáme do toho nasekané lanýže, a pak to všechno zabalíme do pancetty,“ říká Filip.

Trik, aby roláda z králičího hřbetu plněná kuřecím masem s vajíčky, smetanou a lanýži, držela při sobě, je právě v plátcích pancetty, tedy tenké, ale pevné italské slaniny. Příloha je z brambor a omáčka je plná chutí

„Uděláme si k tomu bramborové pyré, které smícháme jenom s olivovým olejem a máslem a dochutíme to solí. K tomu máme omáčku z demiglas. Orestujeme si v pánvi šalotku, zalijeme to koňakem, přidáme tam houby, orestujeme a zalijeme demiglas a zjemníme máslem,“ doporučuje mladý kuchař.

Jestli se pustíte do všech složitostí tohoto pokrmu, už nechám na vás, ale třeba bramborové pyré s olivovým olejem nebo omáčka z šalotky, koňaku, hub a demiglasu – to je něco, co se rozhodně aspoň jednou za život dá ochutnat.