Knedlíky s ovesničkami

Nedali byste si sladký chod ne příliš obvyklé chuti? Jeden bych tu měla. I když se přiznávám, že jsem o malých hruštičkách zvaných cverglovky, nebo také někdy ovesničky nikdy neslyšela, dokud jsem si nepopovídala o dobrotách s obyvatelkami Domova pro seniory ve Velkém Meziříčí. Tam mívají dokonce i kurzy vaření jako terapii, kde každá kuchařka přiloží ruku k dílu.

Někdo ovšem musí přijít s receptem. Tentokrát to byla paní Květa Šanderová, která vzpomíná, jak se malé hruštičky musí po nasbírání do knedlíků nachystat.

700g vařených brambor
250g polohrubé mouky
2 vejce
špetka soli
miska vařených ovesniček nebo hruškový kompot

„Ovesničky se tomu říká, ty tady rostou v parku, tuhle jsem je nasbírala. Ale musí se to, jak to leží v trávě, tak oprat, okvětí vydloubnout, a kde to je naražené, tak vykrojit. Potom se musí uvařit, až jsou měkké. Píchnete do nich špejlkou a pak je scedíte.“

Malé hrušky ovesničky se musí povařit, aby nebyly do knedlíků moc tvrdé. Jak tuto část vaření zkrátit, na to mám také tip. Použijte normální hrušky z kompotu, ty už jsou pěkně měkké a nakrájet je můžete na velikost, jaká se vám hodí. Dál už je postup stejný.
Hrušky zabalíme do bramborového těsta, povaříme ve vodě asi 8 minut, na talíři je pak posypeme cukrem a mákem a polijeme máslem. A jak říká paní Květa, je to veliká dobrota.

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...