Houby s bylinkami

Hřib smrkový

V lese je krásně a kdo má letos štěstí nebo zná dobrá místa, donese si i v tento suchý rok domů úrodu hub. Právě pro milovníky lesa a sběratele hub máme připravený jeden lesní recept. Potřebujeme na něj houby, co dobře známe a jaké sbíráme. Lepší jsou pevnější druhy jako hřiby, klouzci, suchohřiby i nějakou pevnější babku můžete přidat.

Připravte si také čerstvé bylinky – rozmarýn, oregano, a bazalku. Dále budeme potřebovat smetanu, mouku, hořčici a vaše oblíbené koření na dochucení. Vymastíme si pekáček, kam vhodíme na kostičky nakrájenou cibuli, na ni pak celou vrstvu plátků hub. Všechno osolíme, opepříme a okmínujeme.

Teď přijdou na řadu jmenované bylinky, ale nebojte se improvizovat. Vše upečeme v troubě, dokud to nezezlátne, většinou je při 200 stupních za dvacet minut hotovo. Mezitím si smícháme čtvrtlitru smetany se lžící plnotučné hořčice, lžící hladké mouky a trochou koření a houby zalejeme.

Směsi nadělejte tolik, aby byly houby zcela ponořené. Znovu vrátíme do trouby na dalších asi 15 minut, a pak už si můžeme pochutnávat. Podáváme s čerstvým křupavým chlebem.