Hamburger „Starej Jack“ s domácími hranolky

Některé potraviny jsou přímo symbolem rychlého občerstvení. Například takový hamburger – snad nic nemůže být rychleji v ruce a pak v žaludku. Jenže když se dělá hamburger doma podle receptu, se kterým přišli už na konci 19. století Američané, jde o vynikající jídlo, které dnešní restaurace ještě vylepšily a povýšily na lahůdku.

Martin Pavelec ze žďárské restaurace Rebel na Farských se přiznal, že ho grilování hamburgerů baví a klidně nám poradí: „Základem je mít kvalitní maso a dobře ho ochutit. My dáváme sůl, pepř, worchester, dijonskou hořčici. Pak už si jen vytvoříte burgery a ogrilujete je. Pět minut z každé strany stačí. Pak jsou k tomu potřeba různé přípravy – cibulku necháváme zkaramelizovat s meruňkovou marmeládou, aby vynikla její chuť.“

Do hamburgeru nazvaného Starej Jack by měl přijít i opečený plátek slaniny a vajíčko jako volské oko. Sterilovaná okurka a další zelenina záleží na vaší fantazii, ale je dobré k ní mít dresink. Martin Pavelec doporučuje umíchat si zálivku z majonézy, zakysané smetany a bylinek nebo chilli, pokud ho chcete mít pálivější. „Všechno se to naskládá na sebe, spíchne se to a už to může jít na stůl,“ usmívá se.

Je dobré na gril na chvíli dát i obě poloviny housky. Jako příloha se hodí hranolky, nejlépe domácí. Je s nimi sice trochu více práce, ale k domácímu hamburgeru se hodí mnohem lépe než zmražené. Jako obloha na talíř patří i velká spousta zeleniny, ať je i takový oběd zdravý.