Domácí tortilly z Belize

Velmi jednoduchým druhem chleba jsou pšeničné placky, které se jedí v mnoha zemích na světě a přes supermarkety si našly cestu i k nám.

Říkáme jim tortilly, i když ve španělštině je výslovnost tortíja, a výroba je velmi jednoduchá, potvrzuje to i fotografka Blanka Sadílková, která se je naučila ve velmi polních podmínkách v džungli ve středoamerickém státě Belize. „Naučila jsem se je dělat ručně – to se smíchá kypřící prášek, trošku vody, trošku soli a hladká mouka. Vypracujete si těsto, pořádně je vyhnětete, to je největší práce na tom, z toho už mám svaly“ směje se Blanka.

„Potom těsto vyválíte a my máme třeba kovovou desku na sporáku, tak na tom se ty tortillky z jedné a z druhé strany opečou. Je to luxusní, moc dobrý,“ dodává fotografka.

500 g hladké mouky

1 lžička prášku do pečiva

1 lžička soli

3/4 hrnku olivového oleje

3/4 hrnku vody

Doladit svůj recept můžeme jakkoli, a důležité je vědět, že z půl kila hladké mouky upečeme asi 15 placek, že prášku do pečiva bychom měli mít jednu lžičku, stejně jako lžičku soli.

Těsto naředíme necelým hrníčkem vody, deci a trochu, a stejným množstvím olivového oleje.

Jak říkala Blanka, nejtěžší je těsto prohníst, měli bychom s ním pracovat nejméně deset minut, aby se všechny ingredience propojily, ale pochopitelně nám pomůže i kuchyňský robot.

Placky se pečou na sucho na kovové plotýnce, nebo když nemáme, poslouží i velká plochá pánev. Výhodou tortill je to, že je můžeme naplnit čímkoli, co nám chutná, smotat do ruličky a pustit se do jídla.