Z právničky cukrářkou. Paní Jana z Okříšek svého rozhodnutí nikdy nelitovala

9. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Cukroví Jany Lumbertové

Jana Lumbertová vystudovala práva a touto profesí se také roky živila. Duchem ale bývala často v kuchyni, u trouby, se sladkými krémy.

Jednoho dne se rozhodla, že už nebude právničkou, ale cukrářkou. Svůj příběh vyprávěla Hele Dvořákové v Dobrém dopoledni.

Vždycky se peklo

„V naší rodině se vždycky hodně peklo. Už ve třetí třídě jsem paní učitelce vyprávěla o dortech, o tiramisu. A taky se u nás hodně vařilo, jako dítě jsem měla možnost to sledovat.“

Jana Lumbertová

Jana Lumbertová uvažovala o studiu, zvažovala hotelovou školu, nakonec šla na gymnázium a na práva. „Úplně mě to nenaplňovalo, myšlenky k pečení byly pořád. Často jsem něco chystala pro své kolegy, večer pekla dort a ráno rychle na soud,“ usmála se.

Z právničky cukrářkou

Jednoho dne se paní Lumbertová rozhodla, že nebude právničkou, ale cukrářkou. „Musela jsem se rozhodnout během týdne. Paní v Okříškách, co provozovala cukrárnu, šla do důchodu a tak jsem to od ní převzala.“

Celý rozhovor si poslechněte v přiloženém audiu.

autor: Hela Dvořáková | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?