Vylepšený grog

S vánočními jarmarky se v těchto dnech roztrhl pytel a prakticky každý den máme možnost vyjet si někam na voňavý tradiční předvánoční trh.

Pravdou ovšem je, že zároveň je v těchto dnech pěkná zima, takže potřebujeme zahřívat nejen zvenku, teplým oblečením, ale i zevnitř. Na trzích je snadné dát si svařák nebo punč nebo jiný ohřívací nápoj, jenže když jsme někde na výletě autem, pít alkohol nemůžeme, a tak nám nezbude nic jiného než si uvařit dobrý horký nápoj doma.

Máte-li kladný vztah k rumu jako já, určitě nepohrdnete dobrým grogem. Grog je na rozdíl od punče poněkud silnější nápoj než punč. Víme, že se připravuje z horké vody a rumu, i když použít se může i whisky nebo koňak. Vylepšit se dá cukrem a citrónem, ale i vínem a kořením!

4 cl rumu

5 cl silného černého čaje

5 cl červeného vína

trochu skořice

citrónovou šťávu

sirup

Na takto dobrý grog budeme potřebovat velkého panáka rumu – jestli máte, zkuste nějaký rum z karibské oblasti, dále půl deci silného černého čaje, šťávu z třetiny citrónu, sladký sirup a trochu svařeného vína. Nejprve nalijeme do hrnce víno ochucené skořicí, přilijeme sirup a čaj a přivedeme k varu. Vypneme hořák, okyselíme citrónem a nakonec přidáme rum. Grog nás ohřeje, ale i rozveselí.