Studánka Anička

2. červen 2013

Pojďte s námi ochutnat výbornou vodu z pramene, který vyvěrá z podhůří nejvyšší hory Vysočiny, Javořice. Studánku Aničku najdete kousek od Mrákotína mezi rybníky Horní a Dolní Mrzatec. Irena Šarounová si k ní vyšlápla spolu s turistou Milanem Gregorem, který se v těchto místech narodil a dodnes tu tráví spoustu hezkých chvil. Stará se o turistické trasy a zná tu každý koutek.

Studánka Anička dostala nedávno novou podobu a stala se tak oblíbeným cílem vycházek. Když vyjdete z Mrákotína po modré turistické značce, nemůžete zabloudit. Milan Gregor se s křovinořezem sám stará o průchodnost cest. A nezapomeňte se cestou zastavit u rybníka Dolní Mrzatec. Žabí koncert stojí za slyšení.

0:00
/
0:00
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...