Mou prací, ale i zábavou je natáčení Příběhů z Vysočiny. Jsou to příběhy o historii, ale i současnosti vesnic, vesniček a obcí v našem kraji a také o osudech lidí v nich. Neřekli byste, jak zajímavé životy lidé na Vysočině vedli a vedou a stále je co dalšího objevovat. Milým bonusem mé práce je to, že svůj kraj a rodiště stále více poznávám.
Mé příspěvky se pravidelně objevují i v hodinovém pořadu Českého rozhlasu Česko, země neznámá. I tady cestuji po Vysočině a ukazuji Vám místa, která stojí za to vidět.
A co dělám, když nedržím v ruce mikrofon? Na kole nebo s hůlkami v rukou vyrážím do přírody. Mým věrným souputníkem je knížka, v poslední době ta elektronická.
Všechny články
-
Otevírání studánek, svatební veletrh i oslavy 100 let skautingu nás o víkendu čekají na Vysočině
O víkendu neseďte doma. Na Vysočině si můžete vybrat z celé řady zajímavých akcí. Co takhle vyrazit na ochutnávku burgerů?
-
V koncertním sále jihlavské základní umělecké školy stojí vzácný klavír
Žáci jihlavské základní umělecké školy mají možnost hrát na koncertní křídlo světoznámé značky Steinway. Klavír za necelých 5 milionů korun vybrali renomovaní umělci.
-
V psím útulku v Pístově u Jihlavy čeká na nového pána kříženec Chuck. Je to pohodový pes
Zatímco v době covidové pandemie byla po psech sháňka, teď je situace jiná. To je zřejmě také případ ročního křížence Chucka, který na nového pána čeká v Pístově u Jihlavy.
-
Jihlava: Krecl, nebo Prior? Na tom, co by mělo stát na náměstí, se prý pozastavil už císař
V Jihlavě to v roce 1923 žilo. Ten rok město navštívila třeba Ema Destinová a přijel i ministr zahraničí Edvard Beneš. Přednášel v dělnickém domě o zahraničním odboji.
-
Pelhřimovští ochránci přírody představují české dřeviny. Mají jich už přes osmdesát druhů
Jak vypadají listy javoru babyky? A jak žaludy červeného dubu? Odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek najdete v expozici dřevin, na Masarykově náměstí v Pelhřimově.
-
První rádia byla pro obyčejné lidi velmi drahá, sami si stavěli krystalky
18. května 2023 uplynulo přesně 100 let od prvního vysílání Českého rozhlasu. Přístroje, na kterých lidé rozhlas poslouchali, můžete pohromadě vidět v muzeu Tesla v Třešti.
-
Edvard Beneš chtěl mít na náměšťském zámku bílé zdi. Z toalety měl krásný výhled do obory
Na základě Benešových dekretů přišel po druhé světové válce rod Haugwitzů o zámek v Náměšti nad Oslavou. Už v létě 1946 sloužil prezidentovi jako letní sídlo.
-
Chovatelé z Bohdalova mají o své následovníky postaráno. Kroužek mladých tam funguje skoro 60 let
Český svaz chovatelů si své pokračovatele vychovává v kroužcích. Už téměř 60 let se zkušení chovatelé věnují dětem v Bohdalově na Vysočině. Výsledky mají výborné.
-
Japonskou zahradu ve Sněžném na Vysočině hlídají dva draci. Jmenují se Pratonda a Klotilda
V jednom z nejkrásnějších koutů Vysočiny, ve Sněžném, vytvořil nadšený bonsajista Pavel Šimon zahradu, díky které se můžete nechat přenést na opačný konec světa.
-
Zajet traktorem s vlekem přesně do garáže. I to musí zvládnout student Zemědělské akademie
Absolventi Zemědělské akademie v Humpolci si neodnášejí jen maturitní vysvědčení.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »