Rod Benešů

7. květen 2012

Benešovi z Červené Řečice se neztratí v žádné době a v žádném režimu. Podnikat začali už na začátku 20. století a i když jim často osud hodně házel klacky pod nohy, vždy se zvedli a začali znovu. O historii svého rodu vypráví Bohumil Beneš, který dosud žije v domě, kde jeho dědeček začínal s obchodem.

Když v sobě někdo má podnikatelského ducha, je úplně jedno, ve které době žije. Na sto procent to potvrzuje historie rodu Benešů v Červené Řečici na Pelhřimovsku. Podnikání rozjížděli ještě za císaře Františka Josefa a i když jim pak během následujícího století několikrát různé režimy naházely klacky pod nohy, vždy si dokázali poradit.

Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

František Novotný, moderátor

setkani_2100x1400.jpg

Setkání s Karlem Čapkem

Koupit

Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.