Petr Hladík: Chov slepic

22. červenec 2023

Chov slepic začíná být opět populární a týká se to i lidí, kteří bydlí ve městech. Ano! Slyšíte správně, slepice se dají chovat třeba i na balkoně.

autor: Petr Hladík
Spustit audio

Související

  • Petr Hladík: Čas

    Často si lámeme hlavu, jak co nejlépe obdarovat své blízké. Autor dnešního rozhlasového sloupku, Petr Hladík, si už ten nejlepší dárek zvolil. Tak si poslechněte, jaký je.

  • Petr Hladík: Digitální očista

    Každý, komu je dejme tomu nad čtyřicet, vyrůstal ve světě bez mobilu a internetu. Dneska jsou tyto vymoženosti všude. Mělo by smysl se jich dobrovolně vzdát?

  • Petr Hladík: Neandrtálská kometa

    Při pozorování oblohy se dá také uvažovat o naší minulosti a budoucnosti, tak jako to udělal autor dnešního sloupku Petr Hladík.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.