Mexická pomazánka Guacamole

Dnešní tip je z Mexika a má ho pro nás učitelka španělštiny Lenka Formanová. Avokádová pomazánka guacamole vyžaduje, abychom sehnali tak akorát zralé avokádo – ne příliš měkké, ale ani tvrdé, to by špatně rozmačkávalo.

Správně měkké avokádo nejlépe rozmačkáte jen vidličkou, smícháte se všemi ostatními dobrotami a dochutíte i podle vlastní fantazie.

Co do něj patří? Na kousky nakrájená rajčata, cibule, stroužek česneku a kdo chce pálivé, dá si chilli papričku nebo papriku jalapeňos.

Když nechcete pomazánku pálivou, stačí vám obyčejná paprika. Trochu osolíme a zakápneme limetkovou šťávou. Hotová pomazánka se dává na pečivo – bagety, toustový chléb nebo na topinku.

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...