Kuře s majoránkovou omáčkou

Kuřecí maso je řekněme univerzální potravina a můžeme ji připravovat na skutečně hodně způsobů. Předpokládáme, že majoránkovou omáčku doma běžně neděláte, tak si pojďme vysvětlit, jak na to.

Budeme potřebovat následující suroviny:

- 400g kuřecích prsíček
- máslo na prošpikování
- bylinky dle chuti
- šalotku
- mouku
- česnek
- majoránku
- sůl

„Kuřecí prso ze silnější strany nadíváme máslem, klínek másla do toho zastrčíme. Maso dostane jemnější chuť, nebude tak vysušené,“ vysvětluje Svatoslav Rychtecký, šéfkuchař Radniční restaurace v Jihlavě. Máslo můžeme ochutit bylinkami.

„Prso opečeme z obou stran. Do výpeku přidáme orestovanou šalotku s moukou a zalijeme vývarem nebo vodou. Přidáme majoránku a česnek a po přecezení můžeme ještě dotáhnout kouskem másla,“ pokračuje šéfkuchař.

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová