Kokosové řezy

Taky na víkend rádi pečete? Tentokrát to zvládneme opravdu hodně rychle, jen musíme mít doma dostatek vajec a kokosu. Dobrotu, která o co rychleji je připravená, o to déle nám vydrží, doporučuje i Jana Široká z třebíčské pekárny a kavárny Vrátka.

„Nejprve si ušleháme 10 bílků, vmícháme asi 30 dkg cukru a 20 dkg kokosu (podle chuti) a přidáme mouku, aby se dezert dal vůbec upéct. Bude nám stačit 10 dkg polohrubé mouky. Prášek do pečiva nepotřebujeme, protože kynutí těsta obstarají právě bílky,“ vysvětluje Jana Široká.

Těsto vlijeme na vymazaný plech a vložíme do vyhřáté trouby. Zatímco se nám tenká světlá spodní vrstva peče, připravíme si polevu. „Je kakaovo-máslová, takže prostě musí být vynikající. Potřebujeme na ni 2 vajíčka ušlehané v páře, dvě lžíce cukru, 2 lžíce kakaa a nakonec vmícháme celé změklé máslo. Natřeme na vychladlé řezy, aby se máslo nerozpustilo.“

Nahoru přijde opět kokos a můžeme si pochutnávat. Řezy bez prášku do pečiva vydrží dlouho, ale na druhou stranu jsou tak dobré, že jejich trvanlivost možná ani nevyzkoušíte.

autor: dak