Kachní stehna v šouletu

Možná si říkáte, kde jsme na tento recept přišli. Hned vysvětlíme, jde o židovské jídlo. Kachní stehna se obvyklým způsobem upečou a přidá se k nim šoulet, tedy směs žlutého hrachu a krup. Postup vysvětluje Rudolf Křivánek, kuchař z restaurace Ráchel v třebíčském Zámostí.

„Kachní stehna udělané, posypané kořením. Při pečení se musí hodně podlévat, aby to bylo měkoučké,“ říká kuchař. Koření je ideální směs na krůtí nebo kachní maso, které koupíte běžně v obchodech.

Šoulet je směsí hrachu a krup. „Vezmu hrách žlutý, celý a kroupy. Obojí se namočí a vaří se zvlášť. Když je to vařené, smíchá se to a přidá se výpek s kachen. Dostane to výbornou chuť,“ vysvětluje dále Rudolf Křivánek. Přidáme ještě česnek a majoránku.

Maso se šouletem můžeme také společně zapéct. „Zbydou-li vám stehna, stačí je ořezat a maso se šouletem zapéci. Je to také výborné.“

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?