Kachní stehna v šouletu

Možná si říkáte, kde jsme na tento recept přišli. Hned vysvětlíme, jde o židovské jídlo. Kachní stehna se obvyklým způsobem upečou a přidá se k nim šoulet, tedy směs žlutého hrachu a krup. Postup vysvětluje Rudolf Křivánek, kuchař z restaurace Ráchel v třebíčském Zámostí.

„Kachní stehna udělané, posypané kořením. Při pečení se musí hodně podlévat, aby to bylo měkoučké,“ říká kuchař. Koření je ideální směs na krůtí nebo kachní maso, které koupíte běžně v obchodech.

Šoulet je směsí hrachu a krup. „Vezmu hrách žlutý, celý a kroupy. Obojí se namočí a vaří se zvlášť. Když je to vařené, smíchá se to a přidá se výpek s kachen. Dostane to výbornou chuť,“ vysvětluje dále Rudolf Křivánek. Přidáme ještě česnek a majoránku.

Maso se šouletem můžeme také společně zapéct. „Zbydou-li vám stehna, stačí je ořezat a maso se šouletem zapéci. Je to také výborné.“

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...