Kachní polévka

Dobrota, která se jen těžko popisuje slovy jinými, než mana nebeská, to je kachní polévka. Zkusit ji uvařit bychom měli alespoň jednou v životě všichni. Existuje na to pár tipů od zkušených kuchařů.

Budeme potřebovat 4 střední mrkve, 4 cibule, paličku česneku, 3 stonky řapíkatého celeru a 1 kachnu. Zeleninu nakrájíme nahrubo, cibuli i se slupkou, i paličku česneku rozkrojíme na půl. Vyskládáme na dno pekáče a nahoru položíme očištěnou kachnu prsy dolů. Přidáme celé nové koření, bobkový list a celý pepř. V troubě vyhřáté na 230 stupňů zapečeme do zlatohněda.

Přibližně po půl hodině vše vyndáme a přesuneme do připraveného velkého hrnce do studené vody. Přivedeme k varu a velmi pozvolna táhneme dvě až tři hodiny. Vývar scedíme a dochutíme koňakem. Maso obereme a natrháme. Polévku podáváme s kachním masem a uvařenou zeleninou nakrájenou škrabkou na brambory na tenké plátky a bylinkovými nudlemi.

Když ale doma budete mít jen nudle obyčejné, určitě to ničemu nevadí, polévka bude i tak úžasná. Jestli na ni budete mít v předvánočním shonu čas a uvaříte ji, nechte si chutnat!

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.