Čočkový nákyp

Správně bychom teď o Adventu měli prožívat postní období. Je to těžké s tím množstvím jídla všude kolem nás, ale aspoň někdy to zkusme. Zajímavý tip na jídlo, které chutná i dětem, má cvičitelka ze žďárského mateřského centra Srdíčko Martina Sejkorová. Nákyp z pohanky a červené čočky nedá moc práce, je barevný a koneckonců i dobře chutná. Chce to ale mít doma ty správné suroviny.

Pohanku uvaříme stejně jako rýži – dva díly vody na jeden díl pohanky. Dále použijeme červenou čočku, protože to je luštěnina, která má spoustu výhod. Nejen, že ji nemusíme namáčet, ale ona je i hotová za deset minut a drží si svou krásnou světlou barvu dooranžova. Po uvaření ji na pánvičce smícháme s cibulkou, kterou jsme předtím orestovali dozlatova.

Na nákyp budeme potřebovat více vrstev. Poslední vrstvou jsou listy kapusty, které jsme uvařili ve vodě nebo v páře. „Nakonec si připravíme pekáček, který vymažeme a můžeme vysypat ovesnými vločkami. Do něj pak vrstvíme pohanku, čočku, listy kapusty a znovu tak, abychom skončili čočkovou vrstvou. V troubě pečeme zhruba půl hodiny.“

Tohle jídlo chutná dětem, když je barevné, tedy s červenou čočkou. A dospělým zase připomíná chutí prejt, takže je možná příjemně překvapíte.

autor: dak

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...